,,Przyłapani na czytaniu, czyli z książką mi do twarzy’’

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny dla chętnych uczniów od 1 do 8 klasy, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Konkurs polegał na wykonaniu jednego zdjęcia przedstawiającego własną osobę (siebie), podczas czytania książki  w ciekawych okolicznościach i wybranym przez czytelnika miejscu, np. w domu, szkole, bibliotece, na łonie natury. Liczyła się przede wszystkim pomysłowość ujęcia, mogły być wesołe, poważne, zaskakujące, a przede wszystkim ciekawe. Wykonane zdjęcia należało przynieść do biblioteki już wywołane lub w formie nagrania na płycie, pendrivie i zgrać na komputer w bibliotece. Udział ucznia w konkursie był równoznaczny z wyrażeniem zgody na zamieszczenie zdjęcia na potrzeby konkursu oraz jego przetwarzaniem. Każde zdjęcie należało podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą, do której chodzi uczeń. Pięcioosobowa Komisja oceniła czy zdjęcia spełniły wymogi konkursu i przyznała miejsca od I do III oraz wyróżnienia. Uczniowie też oddali swoje głosy na wytypowane przez siebie ciekawe zdjęcia. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a uczestnicy, uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły, otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła pani dyrektor Justyna Zabrodzka. Wśród uczniów przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Gaja Jastrzębski kl.ID i Piotr Mocarski kl.5B

II miejsce: Sofia Kozyr kl.4D, Natalia Haustein kl.4A, Tymoteusz Gwiazda kl.3B, Leon Łangowski kl.4E

III miejsce: Lena Tocha kl.1E, Szymon Szymański kl.1E, Kornelia Miszkiewicz kl. 5B, Małgorzata Guth kl.4B, Oliwia Brzozowska kl. 7A

Wyróżnienia: Julita Specht kl. 7B, Zuzanna Dunst kl.1D, Natalia Dominik kl.6C, Zuzanna Wróbel kl.8A, Sofiya Shot kl.5B, Cezary Szyjkowski kl.2C.

Wśród nauczycieli i pracowników szkoły:

I miejsce: Bogusława Lizjusz i Mirosława Wróblewska

II miejsce: Mariola Szreder i Teresa Dopke

III miejsce: Barbara Stenzel, Ewelina Miszkiewicz i Mirosława Niewiadomska

Wyróżnienie: Ewa Ryś

Galerię zdjęć można było oglądać na szkolnym korytarzu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ciekawych pomysłów i sukcesów fotograficznych.

Tekst: Mirosława Wróblewska,

Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska