Europejski Dzień Języków

W tym roku również obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Projekt ten jest obchodzony corocznie 26 września i został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu. Hasłem przewodnim tego święta jest: „Języki otworzą ci drzwi.” Obchodzenie tego dnia zwraca uwagę na różnorodności kulturowe i językowe Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

W nasze szkole z tej okazji odbyła się akcja „Zostań agentem językowym”. Uczniowie szukali, rozwieszonych w różnych miejscach szkoły, zadań oraz informacji i ciekawostek językowych dotyczących języka angielskiego i niemieckiego. Podczas zajęć wykorzystaliśmy też materiały z Goethe Institut w Warszawie (www.goethe.pl), #deutschspace. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego, poznali zagadnienia związane z kulturą Niemiec i grali w ciekawe gry oraz oglądali intersujące filmiki.

Tekst i zdjęcia: Mariola Szreder, Katarzyna Jungiewicz, Marcin Brunka