Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Sukcesy w Mestrze Belnego Czetanio

W piątek, 27 października, w Fabryce Kultury w Redzie, odbył się miejski etap kaszubskiego konkursu pięknego czytania. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów i uczennic: Amelia Klamrowska 2c, Nadia Borowiecka 2d, Zuzanna Dunst 2d, Dorota Kułaga 2d, Agata Łęgowska 2e, Martyna Miotke 2e, Lena Tocha 2e, Joanna Elmanowska 3d, Bruno Lis 3d, Maciej Voss 4c, Weronika Hinc 5e.

Uczestnicy dali z siebie wszystko. Czytali pięknie i wyraźnie, a co najważniejsze, poprawnie po kaszubsku. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu nasza szkoła zdobyła całe podium w kategorii 1-2: Zuzanna Dunst miejsce pierwsze, drugie Nadia Borowiecka, trzecie Martyna Miotke, wyróżnienie Lena Tocha.

Starszym uczniom udało się zdobyć wyróżnienia. W kategorii klas 3-4 był to Maciej Voss, w kolejnej kategorii klas 5-6 była to Weronika Hinc.

Zostaliśmy wyróżnieni specjalnym dyplomem dla najlepiej przygotowanej szkoły.

Tekst i zdjęcia: Anna Świstun