Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Październikowe atrakcje w świetlicy

W drugiej połowie października na świetlicy nie mogliśmy narzekać na nudę.  Świetliczaki wykonały wiele pięknych prac plastycznych: tekturowe jeże, żołędziowe ludki, kolorowe baletnice, makaronowe lwy oraz kilka prac halloweenowych. Obchodziliśmy również kilka dni tematycznych:

- Dzień Poczty Polskiej - uczniowie wykonali skrzynkę pocztową, dzięki której mogli wysyłać do siebie listy;

- Światowy Dzień Warzyw i Owoców- przy pomocy pani Asi świetliczaki zrobiły dla wszystkich przepyszny owocowy soczek;

- Dzień Dyni - dzieci malowały urocze gipsowe dynie, drążyły dynie oraz wykonywały lampiony z dyni.

Jeden z tygodni poświeciliśmy książko, miało to na celu zachęcić dzieci do czytania. Codziennie wspólnie czytaliśmy wybrane książki, dzieci próbowały sił w samodzielnym pisaniu oraz wykonały zakładki do książek. Zorganizowany również został konkurs dla uczniów uczęszczających do świetlicy pt. ,,Moja pierwsza książka”, w którym zadaniem było napisanie własnej książki. Oto zwycięzcy w konkursie:  pierwsze miejsce zajęła Emilka Białaszewska z 2B,  drugie miejsce zajął Borys Szumotalski z 3B, trzecie miejsce zajęła Gaja Jastrzębski z 2D. Wyróżnienie za najpiękniejszą okładkę książki otrzymała Ewa Paluch z 1B. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy wspaniale wykonanych książek.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Karolina Kułaga, Anna Zapart- Dembicka, Marta Januszanis