Finał konkursu na prezentację „Gäste aus Deutschland? Keine Panik auf der Titanic! Die Ideen gibt’s überall!”

23.11.2023 odbył się w Centrum Herdera UG finał konkursu na prezentację „Gäste aus Deutschland? Keine Panik auf der Titanic! Die Ideen gibt’s überall!”. Nasze dwie uczennice z klasy 7b: Antonina Więcek i Amelia Zajączkowska zakwalifikowały się do finału konkursu i otrzymały wyróżnienie i wspaniałe nagrody.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 7˗8 szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2023/24. Konkurs współfinansowany jest przez Goethe-Institut w Warszawie, a organizatorem konkursu jest Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

Na konkurs nadesłanych zostało kilkadziesiąt prezentacji Power Point, z których jury konkursu wybrało 8 zwycięskich zespołów. Zespoły zaprezentowały dzisiaj swoje projekty, opowiedziały o nich na podstawie przygotowanych wcześniej prezentacji i przeanalizowały je pod kątem problemów, które mogłyby wyniknąć w trakcie realizacji.

W trakcie przerwy mięliśmy okazję zwiedzić ciekawe zakątki Gdańska, które pokazała nam pani Aleksandra Bejowicz.

Gratulujemy naszym Uczennicom, nauczycielki języka niemieckiego Mariola Szreder, Jungiewicz Katarzyna

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Jungiewicz