Tydzień Pluszowego Misia i inne dni tematyczne w świetlicy

W ostatnim tygodniu w świetlicy mnóstwo się działo. Z okazji Dnia Pluszowego Misia przez cały tydzień wykonywaliśmy różne prace plastyczne z tej okazji. Poznaliśmy historię Pluszowego Misia, obejrzeliśmy bajkę o misiu Paddingtonie. Rozwiązywaliśmy zagadki o misiach i pokonaliśmy misiowy slalom z misiami na głowach. A chętne dzieci mogły nawet uszyć swojego misia, ćwicząc tym samym motorykę małą. Ponadto tydzień zaczęliśmy od rozmowy na temat praw dzieci i wykonania tematycznego plakatu. Wtorek upłynął pod znakiem dnia życzliwości. Robiliśmy kwiatki, na których pisaliśmy miłe rzeczy dla kolegów i nauczycieli oraz świetlicowy kodeks życzliwości. Wykonywaliśmy też dobre uczynki dla kolegów, wylosowane wcześniej ze słoika życzliwości. Obchodziliśmy również Dzień Kredki, wykonując piękne i wyjątkowe zakładki do książek. A z okazji Dnia Buraka eksperymentowaliśmy z tymi warzywami i użyliśmy ich soku jako farb. Były to jednocześnie dwa zadania z realizowanego przez nas projektu o Kreatywnych Dniach Nietypowych.

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Marta Kępka, Marta Januszanis, Żaneta Animucka