Grudniowe atrakcje w bibliotece

Na ten grudniowy przedświąteczny czas biblioteka przygotowała dla czytelników szereg atrakcji. Aby poczuć magiczną atmosferę świąt, pomieszczenie biblioteki przybrało świąteczny wystrój z Mikołajem, choinką, światełkami i innymi dekoracjami. Zaczęliśmy już od 1 grudnia  kalendarzem adwentowym. Każdy, kto pierwszy zawitał w bibliotece, mógł otworzyć okienko z danego dnia, gdzie znalazł zadanie do wykonania i słodki upominek. Do 22 grudnia zmieniali się czytelnicy otwierający kolejne okienka kalendarza, a niektórym udało się wylosować specjalny upominek. Magię Bożego Narodzenia można było też odnaleźć w wyłożonych od 6 grudnia książkach o tematyce świątecznej, które wprowadziły nas w ten radosny czas. O pracownikach szkoły biblioteka też pomyślała przygotowując półkę bookcrossingową. Niespodzianki czekały na czytelników 6 grudnia, gdzie każdy wypożyczający książkę otrzymywał słodką nagrodę. W ostatnim tygodniu przed świętami dzieci otrzymywały świąteczne krzyżówki i inne zadania do wykonania.  Pierwszoklasiści podczas grudniowych „Spotkań z książką” mieli okazję wysłuchać świątecznych historii, wykonywali ilustracje i mogli się poczęstować małym co nieco. Wróciła też wieloletnia akcja ,,I Ty  też możesz zostać świętym Mikołajem - podaruj bibliotece książkę”. Przed biblioteką stanęła choinka, na której darczyńcy zamieszczali bombki ze swoim imieniem i nazwiskiem, a dodatkowo każdy otrzymywał pochwałę z wpisem do dziennika.

Mikołaj przyniósł też do biblioteki radosną informację o możliwości zakupu nowych książek, które wzbogacą nasz księgozbiór i ucieszą naszych czytelników.

Wszystkim naszym czytelnikom i ich rodzinom, panie z biblioteki życzą zdrowych, wesołych świąt  i dużo ciekawych książek pod choinką.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke