Wycieczka klas 3 do Fabryki Elfów

Dnia 27.11 i 14.12.2023 r. uczniowie klas trzecich odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Gdańsku. Przygoda zaczęła się w punkcie, gdzie przychodzą wszystkie listy i paczki. Elf Ważniak odkrył, że nie dotarły jeszcze sanie Mikołaja i trzeba będzie ich poszukać. Wspólnie z pozostałymi Elfami dzieci wyruszyły na poszukiwanie sań. Idąc po śladach reniferów czekały na nie różne aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne, które wzbudziły sporo emocji. Wreszcie po przejściu 10 punktów z atrakcjami udało się dzieciom odnaleźć skrzynię, w której znajdowały się sanie. Dzieci spotkały się z Mikołajem i przekazały mu dobrą wiadomość, że odnalazły zaginione sanie. Każde dziecko otrzymało dyplom Pomocnika Świętego Mikołaja. Na koniec pobytu w fabryce dzieci miały możliwość samodzielnie zaprojektować i wykonać wyjątkową bombkę, którą zabrały do domu.  W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Tekst: Danuta Gajewska

Zdjęcia: Wychowawcy klas 3