Wyjazd na Wystawę Budowli z Klocków Lego

Dnia 13 grudnia 2023 roku uczniowie klasy7d, pod opieką pani Anny Galiń-Tatary i pana Patryka Wielmowca, udali się do Gdańska Wrzeszcza, by podziwiać Wystawę Budowli z Klocków Lego.

Na ekspozycji o powierzchni ponad 1000 m2, pod kierunkiem przewodnika, uczniowie mieli okazję podziwiać liczne spektakularne i niezwykłe budowle oraz interaktywne eksponaty, m.in. zabytki Gdańska – Żuraw i Długi Targ, strefę Star Wars, postaci inspirowane bajkami, makiety z podobiznami znanych odkrywców i ich wynalazków, galerię obrazów „namalowanych” Lego czy też 7 - metrową rekonstrukcję pojazdu Batmana, zbudowaną z 900000 klocków. Wielce zajmującego pokazu ciekawych możliwości programowania i sterowania robotami o wdzięcznych imionach Mędrek i Nicola mogliśmy natomiast doświadczyć podczas interaktywnej prezentacji Robot Show.

W strefie Fun Park nastąpił wyczekiwany przez wielu moment – uczniowie mieli szansę puścić wodze wyobraźni i mając do dyspozycji mnóstwo klocków i inspiracji, oddali się tworzeniu własnych budowli, mozaik i obrazów. Flagi, wieże, zwierzęta czy też herb Arki Gdynia to tylko niektóre z dzieł, które wyszły spod rąk wytrawnych konstruktorów z klasy 7d.

Zwieńczeniem wystawy była wizyta w 3D Trick Gallery z pokaźną kolekcją obrazów 3D, która umożliwiła wykonanie zdjęć w niecodziennych sceneriach. Wyjątkowe, często abstrakcyjne obrazy były dla siódmoklasistów okazją na zrobienie unikalnych fotografii, ożywienia obrazów własną osobą i stania się częścią sztuki 3D.

Po wszystkich niezapomnianych wrażeniach i w dobrych nastrojach, wzmocnieni kulinarnymi atrakcjami strefy gastronomicznej, udaliśmy się w podróż powrotną do Redy.

Tekst i zdjęcia: Patryk Wielmowiec