Przedświąteczny czas w świetlicy

Od dwóch tygodni w świetlicy można poczuć świąteczny klimat. Codziennie słuchać w nas świąteczne piosenki oraz kolędy, które wspólnie śpiewamy, a co niektórzy nawet tańcują!

Stworzyliśmy wiele pięknych prac plastyczno - technicznych o tematyce świątecznej: wianki do powieszenia na drzwi, kwiatki -  gwiazdy betlejemskie z papieru, choinki malowane gąbkami, zimowe miasteczko z gazet, piernikowe postacie oraz brokatowe choinki.

Dzieci miały również okazję ćwiczyć sprawność swoich dłoni dzięki pracom wykonywanym techniką orgiami, powstało wiele gwiazdek w różnych kształtach i kolorach oraz aniołki.

Wykonaliśmy  zadanie do projektu w którym uczestniczy nasza świetlica ,,Gramy zmysłami”. Powstała choinka z kartonu, którą wypełnialiśmy przedmiotami, które miały dostarczyć dzieciom  doznań sensorycznych:  ryż, kasza, makaron, groch, szyszki, piórka oraz konfetti.

Dzieci ozdabiały pierniczki, wyszły one bardzo pięknie i były pyszne. Lepiliśmy bałwany z sztucznego śniegu, który dzieci same wykonały z mąki i oleju, była to fantastyczna zabawa. Ukończona została makieta miasteczka zimowego, dzieci codziennie w trakcie trwania adwentu  malowały po jednym domku.  Na świetlicy powstała również mała fabryka ozdób choinkowych, świetlicowe elfiki wykonały drewniane bombki oraz bombki z odlewów gipsowych.  Powstało wiele pięknych ozdób, które zdobią choinki w wielu domach.

Był to bardzo miły i intensywnie spędzony przedświąteczny czas w świetlicy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chciałybyśmy złożyć wszystkim najlepsze życzenia.  Niech święta upłynęły Państwu w rodzinnej i spokojnej atmosferze i oby nadchodzący Nowy Rok obdarował wszystkich pomyślnością i szczęściem.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Beata Zawal- Brzezińska, Żaneta Animucka, Karolina Kułaga, Marta Kępka, Marta Januszanis