Maraton Pisania Listów

Dnia 5.12. 2023 r. odbył się Maraton Pisania Listów. Akcję organizuje AMNESTY INTERNATIONAL - organizacja zajmująca się obroną praw człowieka.

Maraton odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Celem jest wysłanie jak największej liczby listów i innych apeli do władz we wskazanym kraju w imieniu osób, których prawa są łamane. Co roku wybieranych jest 10 bohaterów, w naszej szkole w tym roku pisano listy w obronie trzech:

-       Andrzeja Poczobuta, skazanego na Białorusi na 8 lat ciężkiego więzienia za wygłaszanie własnych poglądów;

-       Wujka Pabla i Wujka Paula z Australii, którzy walczą o ocalenie ziem swoich przodków;

-       Rity Karasartova z Kirgistanu, której grozi 15 lat więzienia za pokojowe protesty.

Uczniowie chętnie przystąpili do akcji, łącznie napisaliśmy 82 listy w imieniu osób, których prawa zostały złamane. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy wsparli akcję i wzięli udział w maratonie.

Tekst i zdjęcia: Alicja Nawrocka