Lutowi Super Czytelnicy

Mamy znowu nowych Super Czytelników, a i takich, którzy ten tytuł zdobyli  po raz kolejny. Nasi uczniowie dbają o to, żeby panie bibliotekarki  nie nudziły się w oczekiwaniu na czytelników. Drzwi biblioteki nie zamykają się, a na każdej przerwie biblioteka wypełniona jest czytelnikami.

Wśród tych miłośników książek, na koniec miesiąca, trzeba wybrać najlepszych z najlepszych. W lutym było aż 14 Super Czytelników. Brawo! A często mówi się, że Polacy czytają coraz mniej. Jak podaje Krajowy Instytut Mediów, połowa Polaków nie przeczytała w ciągu roku ani jednej książki, ani w formie papierowej, ani elektronicznej. U nas tego nie widać. W lutym uczniowie wypożyczyli 956 książek, a były ferie i chodziliśmy do szkoły tylko 14 dni. W miesiącach takich, jak np. styczeń, kiedy cały miesiąc chodzimy do szkoły, uczniowie wypożyczyli ponad tysiąc książek. Nie pasujemy do sondażowych badań przeprowadzonych przez KIM. Jedno się potwierdza, że najwięcej czytają najmłodsi. U nas też klasy młodsze są aktywniejsze czytelniczo, ale miłośnicy czytania i książek są wśród młodszych i starszych.

W lutym tytuł Super Czytelnika otrzymali:

w klasach młodszych:

Rosiński Bartosz kl.1B

Dopke Kacper kl. 1B

Cieślicki Jakub kl.1B

Mikuś Agata kl.1B

Dolik Kacper kl.1B

Łosoś Antoni kl.2B

Szymański Szymon kl.2E

w klasach starszych:

Metelska Weronika kl.4D

Żala Anastazja kl.6C

Hinc Weronika kl.5E

Labuda Miłosz kl.5C

Gościewski Wojciech kl.4C

Malec Zofia kl.5A

Tryba Nikola kl.4C

Gratulacje dla wyróżniających się czytelników! Oczywiście też dyplomy, upominki i pozytywne wpisy do dziennika. Pamiętajcie, że przed nami jeszcze 4 miesiące do wakacji i każdy może zdobyć taki tytuł.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska