Wojewódzki Konkurs Geograficznym zakończony sukcesem

W dniu 15 marca po raz kolejny odbył się Wojewódzki Konkurs Geograficzny, zatytułowany „Bajkowe klimaty Ziemi”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Żeromskiego w Redzie.

W tym roku gościliśmy uczniów i nauczycieli z ośmiu szkół: Społecznej SP nr 1 im. Janusza Korczaka z Wejherowa,  SP nr 2 im. prof. Gerarda Labudy z Luzina, SP nr 8 im. Stanisława Ormińskiego z Rumi, SP nr 10 im. Jana Brzechwy z Rumi, SP nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy z Wejherowa, Prywatnej SP im. T. Halika z Redy, SP nr 1 im. Lecha Bądkowskiego z Luzina oraz Salezjańskiej SP im. Św. Dominika Savio z Rumi. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły pani Justyna Zabrodzka.

Konkurs tradycyjnie podzielony był na trzy etapy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach. Jego celem było wytypowanie dwuosobowych zespołów do  powiatowego  i wojewódzkiego etapu. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności dotyczących zagadnień związanych z klimatem. Wykazali się wiedzą dotyczącą m.in. stref klimatycznych, budowy atmosfery, zjawisk atmosferycznych. Z powodzeniem rozwiązywali zadania geograficzne z elementami matematyki.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęli: Franciszek Lewiński i Maciej Lewiński ze Społecznej SP nr 1 w Wejherowie. Na II zaszczytnym miejscu uplasował się zespół z SP nr 1 z Luzina, w składzie: Antonina Lewnau i Tymon Susdorf. III miejsce na podium zajęli uczniowie: Adam Kaczykowski i Kamil Wolter reprezentujący  SP nr 2  z Luzina. Tuż za podium, czyli na IV miejscu znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Maja Romca i Jakub Formella.

Nagrody uczniom wręczali dyrektor SP nr 3  pani Justyna Zabrodzka oraz zastępca burmistrza Miasta Redy Łukasz Kamiński.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, w postaci gier edukacyjnych, książek, voucherów oraz kart podarunkowych. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do dyrektora SP nr 3  w Redzie pani Justyny  Zabrodzkiej, zastępcy burmistrza Miasta Redy Łukasza Kamińskiego, Hevelianum z Gdańska, Słowińskiego Parku Narodowego oraz Rady Rodziców SP nr 3 w Redzie za  wsparcie i za pomoc w przygotowaniu konkursu.

Tekst: Estera Miotk

Zdjęcia: Teresa Dopke, Katarzyna Danisewicz