Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2024-04-22

  Imieniny: Łukasza, Kai

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 14920680
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 60 dni

Wielkanoc i Dzień Patrona w świetlicy

Okres przedświąteczny był w świetlicy bardzo aktywny. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Zrobiliśmy mnóstwo przepięknych wielkanocnych prac. Wykonaliśmy kolejne zadanie z projektu „Gramy zmysłami”, które polegało na wykonaniu sensorycznych pisanek. I tak powstały pisanki wyklejane farbowanym ryżem, makaronem, piórkami oraz malowane różnymi materiałami np. kawą, mydłem czy farbami. Nie mogliśmy zapomnieć również o posianiu wielkanocnej rzeżuchy. Świetlica dołączyła do tworzenia palemek. Wykonała również piękne kartki świąteczne i upominki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie. W świetlicy odbył się również konkurs na najpiękniejszą pisankę, a wygrała go Helena z klasy 1B.

Ważnym wydarzeniem w świetlicy był również Dzień Patrona, podczas którego rozmawialiśmy o postaci Stefana Żeromskiego i jego twórczości. Obejrzeliśmy filmik z najważniejszymi informacjami i wykonaliśmy piękne portrety Stefana Żeromskiego. Zajęcia zakończyliśmy quizem, który dotyczył obejrzanego filmiku.

Już nie możemy doczekać się kolejnych tygodni w świetlicy, a tymczasem wszystkim życzymy zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska,  Karolina Kułaga, Marta Januszanis, Marta Kępka, Żaneta Animucka