Wycieczki w ramach zajęć z języka kaszubskiego

W dniu 14 września uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego udali się na wycieczkę do Lemur Parku w Rumi. Czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji. Uczniowie poznali zwierzęta, także te egzotyczne.

Każdy mógł też sprawdzić swoją sprawność strzelając z łuku, czy też spróbować swych sił w innych sprawnościach. Nie lada atrakcją był też plac zabaw. Po zabawie na dzieci czekał pyszny posiłek.

W dniu 21 września dzieci pojechały do Sea Parku w Sarbsku. Główną atrakcją był pokaz zarówno naszych rodzimych „zelińtów”, czyli po kaszubsku fok, jak też i innych gatunków zwierząt należących to tej rodziny. Dzieci mogły zobaczyć modele zwierząt morskich, które zostały odwzorowane w skali 1:1. Uczniowie poznali też wyroby arcydzieła ludowego traktujące o tematyce morskiej. Tradycyjnie był też czas na zabawę na ogromnym placu zabaw, a po zabawie posiłek, aby zregenerować utracone po intensywnym dniu siły.

Wiôlgô dzãka wszëtczim za miło spãdzony czas i do ùzdrzeniô na postapny wanodze!

Tekst i zdjęcia:  Paweł Wittbrodt