Uczniowie klas trzecich na Zielonej Szkole

W dniach 23-26 października uczniowie z klas 3, wraz z wychowawcami i opiekunami, uczestniczyli w zajęciach Zielonej Szkoły, zorganizowanej w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Każda klasa otrzymała swoją nazwę: 3a - Rysie, 3b - Milionerzy, 3c - Wiewióry, 3d - Ziomale.

Bogaty program zajęć nie pozwalał dzieciom się nudzić ani przez minutę. Na zajęciach przyrodniczych dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat lasu i jego mieszkańców. Uczniowie brali udział w licznych grach i zabawach ruchowych na boisku i placu zabaw. Część zajęć odbywała się w lesie na terenie ośrodka, np. afera bombowa; budowanie szałasów; myśliwi, wilki i zające; policjanci i złodzieje; strzelanie z łuku. Uczniowie chętnie brali udział również w zabawach świetlicowych, np. olimpiada zwierzęca, taboo.

Wieczorem odbywały się wspólne zabawy integracyjne: dyskoteka z nauką tańców i konkursami, karaoke, randka w ciemno i wieczór magii. Po wieczornej toalecie dzieci spotykały się w świetlicy na seansie bajkowym. Kiedy wszyscy byli już w łóżkach, wychowawcy czytali dzieciom do snu ciekawe opowieści. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Barbara Mikuś, Maria Szymoniak, Anna Siuda, Bogumiła Deksnait-Naczk