Październik w świetlicy

Miesiąc październik obfitował w świetlicy w wiele wydarzeń. W pierwszym tygodniu utrwalaliśmy nazwy warzyw i owoców charakterystycznych dla jesieni. Dzieci rozpoznawały je za pomocą zmysłów: dotyku, węchu i smaku.

Własnoręcznie wykonywały owocowe szaszłyki, które ze smakiem zjadły. Z okazji święta Edukacji Narodowej uczniowie wykonali drobne upominki, które zostały wręczone dyrekcji, obsłudze oraz wychowawcom klas młodszych. Omawialiśmy jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonuje nauczyciel, jednocześnie podkreślając, że jest to święto wszystkich pracowników szkoły.

W kolejnym tygodniu przypomnieliśmy sobie znane legendy o Warszawie. Oglądaliśmy albumy i widokówki przedstawiające charakterystyczne budowle i miejsca znajdujące się w stolicy. Uczniowie dzielili się wrażeniami z prywatnych pobytów w Warszawie. W następnym tygodniu dzieci dowiedziały się o konieczności pomocy zwierzętom  mieszkającym w schronisku. Wspólnie wykonaliśmy plakat zachęcający do udziału w akcji promującej ten cel. Ponadto uczniowie poznali zwyczaje niektórych zwierząt oraz metody ich pielęgnacji. W ostatnim  tygodniu października świetliczaki wzięły udział w warsztatach pt: „Zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych”, na podstawie zestawu edukacyjnego „Fonolandia”.

Nie zabrakło też  czasu na zabawy,  w szczególności  na tworzenie  prac z koralików kreatywnych, a także konstruowanie budowli  przestrzennych z nowo zakupionych klocków „wafli”.  Dzieci kibicowały również polskiej reprezentacji  podczas trwającego Pucharu Świata w piłce siatkowej.

Tekst: Laura Gajkowska

Zdjęcia: Izabela Jarzębska–Pawłowska, Agnieszka Brzezińska