,,IDĄ ŚWIĘTA’’

Podobnie jak w ubiegłym roku klasy 1-3 brały udział w projekcie ,,Idą święta’’. Jednym z najważniejszych celów projektu było uświadomienie dzieciom poprzez udział w akcji ,,Idą święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, jak ważna jest tradycja wysyłania kartek świątecznych.

Wszyscy uczniowie z klas1-3 otrzymali świąteczne kartki pocztowe. Ich zadaniem było napisanie życzeń, zaadresowanie do wybranej osoby i oczywiście wysłanie kartki. Niektóre klasy wybrały się na pocztę, a inne w ramach zadania domowego  indywidualnie miały wysłać kartkę do adresata.

W ramach projektu ogłoszony został konkurs dla klas na wykonanie kartki świątecznej w dużym formacie. Mała to być praca zbiorowa grupy. 18 grudnia  obchodziliśmy w szkole Dzień Anioła. W szkole zrobiło się anielsko, zarówno dzieci jak i nauczyciele ubrani byli na biało, wiele osób miało skrzydła i aureole. Uwieńczeniem tego dnia było wspólne kolędowanie na sali gimnastycznej. Pięknie wykonana przez  panie: Hannę Zwierzycką i Alicję Formellę, świąteczna dekoracja wprowadziła nas w świąteczny klimat. Podczas kolędowania dzieci poznały wiele ciekawostek na temat podstawowych polskich kolęd. Przy tej okazji klasy miały możliwość zaprezentowania wykonanych przez siebie kartek świątecznych. Projekt ,,Idą święta”  zjednoczył nas we wspólnym kolędowaniu i wprowadził w magię świąt.

Tekst: Monika Jabłońska

Zdjęcia: Marta Semmerling, Anna Świstun