„Książki - nasza pasja”

Uwolnij książkę! Przekazujesz – otrzymujesz.

Drodzy Czytelnicy!

Mamy dla Was propozycję na czas przed świętami Wielkiej Nocy. Na pewno włączycie się w domowe przygotowania przedświąteczne. I tu zadanie dla Was. Zacznijcie od porządkowania swojego księgozbioru domowego.

Na pewno znajdziecie tam książki, które już przeczytaliście, z których ,,wyrośliście”, a  które mogłyby posłużyć innym czytelnikom. Zróbcie przegląd swojej domowej biblioteczki! Pamiętajcie, żeby to były takie książki, jakie sami chcielibyście wziąć do ręki i z chęcią przeczytać. Zróbcie zdjęcia z tej akcji na swoim telefonie komórkowym i zachowajcie je. Po powrocie do szkoły zgramy Wasze zdjęcia, zbierzemy przyniesione książki i zrobimy prezentację zdjęć na korytarzu szkoły, na dużym ekranie. Co dalej z tymi przyniesionymi książkami? Zrobimy listę czytelników, którzy przystąpili do akcji, zamieścimy ją w bibliotece, dokonamy wpisów w dzienniku elektronicznym, jako pozytywną uwagę i pomyślimy o nagrodach. W bibliotece utworzymy specjalną półkę, na której umieścimy przyniesione przez Was książki, które następnie będzie można zabrać do domu do przeczytania w zamian za przyniesienie swojej książki.

My też włączamy się do akcji. Już zaczynamy. Start!  SPRZĄTASZ–WYSZUKUJESZ– FOTOGRAFUJESZ!

Powodzenia!

Pozdrawiamy już świątecznie,