Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2020-06-01

  Imieniny: Gracji, Jakuba

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1020397
  • Do końca roku: 213 dni
  • Do wakacji: 25 dni

Zdalna świetlica

Witam serdecznie Dzieciaki-Świetliczaki, Rodziców oraz wszystkich odwiedzających naszą stronę. Niestety w dalszym ciągu nie możemy spotkać się w naszym świetlicowym gronie. Bardzo jest nam przykro z tego powodu, ale wszyscy musimy sobie zdawać sprawę, że zdrowie jest najważniejsze. Kolejny raz chciałabym zachęcić Was, aby czas wolny, który macie po zakończeniu Waszych zdalnych zajęć, wykorzystać kreatywnie i twórczo, sami lub w towarzystwie rodziców i rodzeństwa.

Czy wiecie, że 18 maja wypada Międzynarodowy Dzień Muzeów? W tym roku święto to ma szczególny charakter - po okresie przerwy, spowodowanej ograniczeniami związanymi z epidemią, możemy ponownie odwiedzać muzea w otaczających nas miastach: Wejherowie, Gdyni, Gdańsku. Międzynarodowy Dzień Muzeów to dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak cenne zbiory mamy na wyciągnięcie ręki i zaplanować wizytę w wybranym muzeum, albo skorzystać z ofert on-line.

 

Podaję linki:

https://www.zamek-lancut.pl/digitaliz.../wirtualsp/Lancut.html

https://www.vogue.pl/a/galerie-i-muzea-ktore-mozesz-zwiedzic-online

https://www.facebook.com/watch/?v=499649297585027 Łazienki Królewskie – Sala Salomona.

 

Może warto wybrać się całą rodziną i wspólnie spędzić ten czas, już nie koniecznie w domu.

19 maja to Dzień Dobrych Uczynków. Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Zachęcam, aby tego dnia jak najwięcej ludzi zrobiło coś dobrego dla innych ludzi, zwierząt, środowiska. Wiem, że sami za dużo nie możecie zdziałać, ale może uda Wam się namówić rodziców np. na wizytę w schronisku i pospacerować z bezdomnym pieskiem. Nawet zebranie śmieci z trawnika będzie bardzo pozytywnym działaniem na rzecz środowiska. Można też przez swoje uczynki powiedzieć swoim bliskim jak bardzo są dla nas ważni. Drobnymi uczynkami można sprawić wiele radości: jeśli potrafisz przygotuj śniadanie dla siebie i rodziny, pobaw się z młodszym rodzeństwem, wykonaj drobne upominki dla najbliższych.

Bądźcie pomysłowi!

 Przypominam o naszym świetlicowym konkursie pt. „Ulubiona zabawka”.

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja!

Zdjęcia prac nadsyłajcie na adres: swietlicasp3reda@interia.pl

Trzymajcie się!

Będzie dobrze Śmiech

Pozdrawiam serdecznie,

Izabela Jarzębska-Pawłowska