Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Sobota, 2021-11-27

  Imieniny: Franciszka, Kseni

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 5122461
  • Do końca roku: 34 dni
  • Do wakacji: 209 dni

Pierwszoklasiści zostali czytelnikami

W dniach 25 – 29.01. w bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów z czterech klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do biblioteki, by stać się jej czytelnikami i zyskać  przywilej wypożyczania  książek. 

Pierwszoklasiści opowiadali o swoich ulubionych bajkach i domowych biblioteczkach. Zapoznali się z regulaminem biblioteki; godzinami jej otwarcia; ułożeniem książek na regałach oraz rozmawiali o tym, w jaki sposób należy szanować książki. Uczniowie wzięli również udział w scence pokazującej, w jaki sposób wypożycza się książki. Nastąpiło także złożenie uroczystej przysięgi i dzieci zostały czytelnikami. Po podpisaniu swoich kart czytelniczych wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki.

W tym roku dzieci otrzymały w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”  wyprawki czytelnicze z książką „Pierwsze abecadło” oraz kreatywnym alfabetem. Projekt ten jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke