Światowy Dzień Kota

Uczniowie z klas 0a i Ib obchodzili „Światowy Dzień Kota”. Tego dnia oglądaliśmy film przyrodniczy o kotach domowych i dzikich.

Opowiadaliśmy o swoich domowych, kocich przyjaciołach, ich trybie życia, zwyczajach i potrzebach.  Zwróciliśmy uwagę  na los kotów bezdomnych oraz na odpowiedzialność spoczywającą na człowieku, który przygarnia lub kupuje kota, bądź jakiekolwiek inne zwierzę.  Nie zabrakło też kociej piosenki oraz działań plastycznych. Uczniowie wykonali maski, opaski na rączki, kotki z plasteliny oraz uczniowie klasy Ib przystąpili do klasowego konkursu plastycznego „Koty i ich przyjaciele”. W konkursie wygrała praca Zofii Szymańskiej,  na następnych pozycjach uplasowały się rysunki: Doroty Pionke, Laury Jasińskiej oraz Marii Kondeja.

Natomiast Szkolny Konkurs Plastyczny „Koty, kotki i kocurki” dla klas 0 przygotowała

p. M. Szymoniak. Dzieci miały dowolną techniką wykonać obrazek kotka. Nagrodę specjalną- Nagrodę Kociarza otrzymała uczennica klasy 0 c – Nikola Lesińska.

Pozostali laureaci:

I miejsce – Maria Klukojć  kl. 0a

Izabela Zaskórska  kl 0b

II miejsce -  Emilia Latańska kl.0a

III miejsce – Błażej Szreder  kl 0c

Natalia Niedziela kl 0c

Wyróżnienia – Laura Leszczyńska kl. 0b oraz Piotr Szymański kl. 0c.

Wszystkim dzieciom gratulujemy udanej zabawy, a laureatom zwycięstwa w konkursach.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Miotk, Maria Szymoniak