Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 0a

W poniedziałek, 22 marca obchodziliśmy w klasie 0a Pierwszy Dzień Wiosny według scenariusza przygotowanego dla klas zerowych przez panią Alicję Formella. Dzieci zaakcentowały ten wyjątkowy dzień wiosennym akcentem w swoim stroju. Na początku zajęć oglądaliśmy film edukacyjny ,,Oznaki wiosny”.

Po omówieniu filmu przyszedł czas na zabawę ruchową przy muzyce z wykorzystaniem nasion fasoli. Były także wiosenne zagadki i krzyżówka. Dzieci dostały nasiona fasoli, z których układały kolejne litery hasła krzyżówki. Tym hasłem było oczywiście słowo WIOSNA.  Następnie przyszła pora na wiosenne zadania matematyczne. Nie mogło zabraknąć także wiosennych piosenek, szlaczków i zabaw. Na sam koniec dzieci wykonały na pracę plastyczną z wykorzystaniem farb na temat ,,Wiosna wokół nas”.

Pierwszy Dzień Wiosny przywitał nas słońcem i upłynął  nam w miłej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Miotk