Czekoladowe szaleństwo

Lekcje zdalne trwają nadal, ale to nie przeszkodziło uczniom klasy I b uczcić jakże słodkiego święta. 12.04.br. obchodziliśmy „Światowy dzień czekolady”. Tego dnia uczniowie podczas lekcji online usłyszeli wiele ciekawostek na temat czekolady

Zobaczyli jak wyglądają plantacje kakaowca, dowiedzieli się, że smak ziaren zależy od miejsca ich pochodzenia. Zobaczyli na filmiku proces produkcji czekolady, poznając przy tym nowe słowa: selektowanie, konszowanie, rafinacja i temperowanie.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Rodzice uczniów 1b