Sukcesy naszych Maratończyków w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 309 placówek. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 7752 uczniów pod opieką 885 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych.

Na poziomie klas 4 – 6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiło się 237 placówek. W Maratonie uczestniczyło 2401 uczniów pod opieką 327 nauczycieli. Natomiast na poziomie klas 7 - 8 „W lustrze książki” wzięło udział 198 szkół, 1370 uczniów pod opieką 210 nauczycieli. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak, po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki, przyznała w klasach 4 – 6: 96 tytułów laureata, 96 tytułów finalisty i 121 wyróżnień, natomiast w klasach 7 – 8 przyznano: 86 tytułów laureata i finalisty i 101 wyróżnień.

Wśród uczniów naszej szkoły w klasach 4 – 6 znalazł się laureat – Konrad Wasiuta z 6a i finalistka – Lena Roczyniewska z 6c, pod opieką p. Teresy Dopke.

Natomiast w klasach 7 – 8 laureatką została Alicja Pleszczyńska z 7a, a tytuł finalisty zdobyła Hanna Mijas, pod opieką p. Mirosławy Wróblewskiej.

Podobnie jak w roku ubiegłym uroczysta gala z rozdaniem nagród została odwołana, jednak nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz książki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, który w tym roku po raz pierwszy przebiegał w formie zdalnej. Mamy nadzieję, że wśród konkursowych propozycji książkowych każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke