Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

• Odwiedziny: 14581979

Nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego programu edukacyjnego MegaMisja!

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, zdobywają punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie placówki.

Aby dostać się do programu należało wykonać pracę konkursową – cyfrową opowieść. Mogła być ona wykonana dowolną techniką (kolaż zdjęć, prezentacja, inna), a jej celem było przekonanie Organizatora do zakwalifikowania szkoły do programu. Zadanie polegało na zaproszeniu MegaMisji do naszej szkoły poprzez cyfrową opowieść (historyjkę) o dowolnej tematyce, wykonaną za pomocą smartfona/tabletu/aparatu cyfrowego/komputera. Przygotowaliśmy film w formie teatru kamishibai, a wszystkie ilustracje wykonali uczniowie ze świetlicy szkolnej i udało się!

Program będzie trwać od września 2021 roku przez 10 miesięcy i realizowany będzie podczas zajęć na świetlicy szkolnej. Organizatorem jest Fundacja Orange, a patronami honorowymi Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Tekst: Agnieszka Brzezińska