Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022

W środę, 16 czerwca w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do nowego SU na rok szkolny 2021/2022. Plakaty wyborcze zaprezentowało siedmioro kandydatów: 6a Zosia Bogorodź, 6b Amelia Wasilke, 6c Lena Lieder i Maja Szordykowska, 7a Julia Magrian, 7c Borys Onowszak, 7d Zofia Sztenderska. Programy wyborcze były zróżnicowane i zawierały ciekawe propozycje działań, które na pewno weźmiemy pod uwagę, układając plan pracy na przyszły rok.

Rywalizacja na stanowisko przewodniczącego SU była zacięta i różnica między dwoma pierwszymi kandydatami wyniosła jeden głos. Także miło nam obwieścić, że nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 będzie uczennica klasy 7a Julia Magrian, która zdobyła poparcie 59 osób. Jej Zastępcą został uczeń klasy 7c Borys Onowszak, zdobywając głosy 58 wyborców. Sekretarzem Samorządu Uczniowskiego została Zofia Sztenderska uczennica klasy 7d, która zdobyła  aprobatę 44 wyborców.

Wszystkim serdecznie gratulujemy startu w wyborach. A nowemu zarządowi życzymy kreatywności, otwartości i wytrwałości podczas realizacji działań podjętych w ramach pracy w SU w nowym roku szkolnym.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Marlena Skowrońska i  Hanna Rojek

Tekst: Hanna Rojek