Kolejne zadanie MegaMisji wykonane!

Dzisiaj na świetliczaki czekał konkurs. Ich zadaniem było określenie w grupach czy dana zasada komunikacji pasuje do przydzielonej im formy przekazu. Ależ to była zabawa! Uczniowie ułożyli również z wyciętych fragmentów: SMS do kolegi, e-mail do nauczyciela i fragment rozmowy z rodzicem.

Następnie wspólnie zastanawialiśmy się w jakich sytuacjach można zastosować zwroty, które nie zostały wykorzystane w poprzednim zadaniu.

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie są podstawowe zasady komunikacji bezpośredniej, przez telefon, SMS i e-mail. Świetliczaki wiedzą już, że różne formy komunikacji mają swoje zasady ale należy pamiętać o tym, że dla wszystkich form podstawową zasadą jest szacunek do drugiego człowieka.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Żaneta Animucka