Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dobie pandemii

10 listopada odbyły się w szkole obchody Święta Niepodległości. Niestety pandemia Covid-19 spowodowała, że nie przebiegały one tak jak zaplanowała to klasa 5d z p. Barbarą Stenzel. Pomimo, iż uczniowie pod kierunkiem p. Stenzel i z pomocą p. Eweliny Miszkiewicz od kilku tygodni przygotowywali apel, okazało się, że ze względu na panującą epidemię koronawirusa, wystąpienie na forum szkoły jest niemożliwe. Udało się jednak zaprezentować skróconą wersję przedstawienia w klasie 5d.

Pozostali uczniowie SP3 po uroczystym wysłuchaniu hymnu Rzeczpospolitej, mieli okazję zapoznać się przez szkolny radiowęzeł z krótkim rysem historycznym przypominającym drogę Polaków do niepodległości, który zaprezentowała p. Barbara Stenzel.

Tekst: Barbara Stenzel

Zdjęcia: Barbara Stenzel, Teresa Dopke