Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Mistrzostwa Redy – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Halowej

08.12.2022r. odbyły się  Mistrzostwa Redy w Lekkoatletyce Halowej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). W zawodach wzięła udział młodzież z trzech redzkich szkół: SP2, SP3 i SP4. Naszą szkołę reprezentowało 18 zawodników, którzy zdobyli w sumie aż 13 medali.

Klasyfikacja uczniów  SP-3:

1. Aleksander Bojanowski (złoty medal- bieg sprinterski na 30 m, złoty medal- skok wzwyż),

2. Maja Szordykowska (srebrny medal- bieg sprinterski na 30 m, brązowy medal- skok wzwyż),

3. Marika Wrońska (złoty medal- skok wzwyż, brązowy medal- skok w dal),

4. Szymon Świeczkowski (złoty medal- bieg na  600 m., brązowy medal- pchnięcie p. lekarską),

5. Dominika Bietzke (srebrny medal- bieg na dystansie 400 m.),

6. Zuzanna Neumann (złoty medal- skok w dal, IV miejsce- bieg na dystansie 400 m.),

7. Dawid Kurzynka (srebrny medal- skok wzwyż),

8. Ivan Podleśny (brązowy medal- skok wzwyż, bieg na 30 m.),

9. Zuzanna Paluch (srebrny medal- skok wzwyż, IV miejsce- finał biegu na 30 m.),

Pozostali uczniowie: Maciej Sawicki (VI miejsce- skok w dal),  Paweł Mięsikowski (V miejsce- skok w dal, bieg na 30m.), Konrad Wasiuta (IX miejsce – skok w dal, bieg na 30 m.), Filip Szymerowski (VI miejsce- finał na 30 m), Paweł Treder (bieg na 30 m.), Borys Sikorski (pchnięcie piłką lekarską), Kamila Traczyk (IV miejsce- finał biegu na 30 m, V miejsce- skok w dal), Wanessa Kamińska ( IV miejsce- skok w dal, bieg na 30 m.), Amelia Wasilewska (V miejsce- 400 m.).

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 godnie reprezentowali jej barwy, dając z siebie wszystko i pokazując duże umiejętności oraz talent w poszczególnych konkurencjach. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy znakomitej postawy i wyników.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy zostali udekorowani medalami.

Tekst i zdjęcia: Karolina Hajdel