Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Super Czytelnicy kwietnia

,,Kwiecień- plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Tak mówi przysłowie polskie.

Nasi czytelnicy mogliby powiedzieć tak: Gdy jest słońce, serce się raduje, kiedy go nie ma, to książki się czytuje!

Są takie dni, kiedy jest słonecznie i radośnie za oknem i w sercu, ale też takie szare, bure i ponure, gdzie tylko czytanie książek nas ratuje. Tego dowiedli nasi Czytelnicy, którzy w kwietniu licznie odwiedzali bibliotekę. W kwietniu tytuł , „Super Czytelnika”  otrzymało aż 14 uczniów z klas 1-8.

Klasy młodsze:

Ostolska Maria kl. 1A

Dunst Zuzanna kl.. 1D

Narloch Wiktoria kl. 1D

Giatrakos Konstantinos kl.3D

Szymańska Zofia kl.3B

Gwiazda Tymoteusz kl.3B

Tyszer Kinga kl.3B

Chruściel Julia kl.3C

Tryba Nikola kl.3C

Klasy starsze:

Żala Anastazja kl.5C

Sultanyan Anna kl.5C

Ulatowska Daria kl.5C

Rompca Lena kl.4A

Czapiewska Sara kl.4A

Niektórzy z nich już wielokrotnie zdobyli taki tytuł, inni po raz pierwszy. Szczególnie cieszy, że przybywa najmłodszych, czyli , „pierwszaczków”, którzy pokochali książki i samodzielne czytanie.

Pamiętajmy, że nie ma złej pogody na odwiedzanie biblioteki.. To w bibliotece, która jest sercem szkoły i miejscem, w którym czujemy się dobrze, szczególnie w czasie przerwy, możemy posiedzieć w ciszy, pobyć w towarzystwie książek, samodzielnie przejrzeć, co nowego pojawiło się na regałach. Na pewno potwierdzą to nasi Super Czytelnicy.

Wykonano badania, jak wygląda polskie czytelnictwo na tle Europy i świata. Ustalono, że Polacy spędzają średnio 6,5 godziny tygodniowo na czytaniu książek, co daje nam 13 miejsce wśród badanych krajów. Może warto dokonać takich badań wśród naszych uczniów i naszych wyróżnionych czytelników?

Gratulacje, dyplomy, słodkie niespodzianki i pochwały z wpisem do dziennika, to wszystko otrzymali kwietniowi Super czytelnicy. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin biblioteki.

Na pewno znajdziecie tu coś dla siebie.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska