Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dzień Marchewki

Każdego roku 4 kwietnia obchodzimy „Dzień Marchewki”. W tym roku szkolnym to święto postanowili uczcić uczniowie z klas: IIb i IIIa, którzy tego dnia pojawili się w szkole w marchewkowych strojach.

Dzieci miały okazję zobaczyć marchewki z dorodną nacią w kilku kolorach: żółtym, fioletowym i tradycyjnym pomarańczowym. Oczywiście kolorowa marchewka wzbudziła wielkie zainteresowanie, dlatego nastąpiła degustacja.

Uczniowie podczas zajęć, nie tylko, przypomnieli sobie jak cennym warzywem jest marchewka, ale również mieli okazję w humorystyczny sposób ją narysować oraz wykonać w formacie 3D. Nie zabrakło też rywalizacji, kto najszybciej schrupie swoją porcję witamin.

Dzień upłynął bardzo szybko, wesoło i z pewnością pozostawi, w pamięci dzieci, wspaniałe  „marchewkowe” wspomnienia.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Maria Szymoniak, Teresa Dopke