Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Informacje o Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla klas 0 - III

Zapraszamy uczniów klas 0 - III do udziału w konkursie plastycznym.

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO

KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ZAGADKI KOMPUTEROWE”

DLA KLAS O-I

„WALKA Z CYBERPRZEMOCĄ”

DLA KLAS II-III

I. Organizator

Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Żeromskiego w Redzie

II. Cele konkursu

• Realizacja jednego z priorytetów polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny - Rozwijanie kreatywności, (...) i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.
  • Rozwijanie zainteresowań uczniów, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.
  • Wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń informatycznych i zasobów internetowych.

III. Warunki uczestnictwa

1. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie jednej zagadki i rysunku na kartce A4 związanego ze światem komputerowym (kl.0-I), jednego plakatu pt. „Walka z cyberprzemocą” w programie Paint (kl.II-III).

2. Udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i jest skierowany dla uczniów klas 0-III.

3. Konkurs jest podzielony na klasy O-I i II-III.

4. Klasy 0-I mają za zadanie wymyślić jedną zagadkę, której hasłem będzie tematyka związana ze światem komputerowym. Zagadka ma być rymowana i składać się z co najmniej dwóch wersów. Zapisana ręcznie, bądź na komputerze. Ma znajdować się w rogu kartki. Na środku kartki należy wykonać rysunek obrazujący rozwiązanie zagadki. Liczy się pomysł i estetyczne wykonanie. Pracę należy wykonać na kartce A4. Technika wykonania pracy jest dowolna. Praca płaska.

5. Klasy II-III tworzą plakat pt. „Walka z cyberprzemocą” w programie Paint lub innym programie graficznym. Praca ma dotyczyć realnych zagrożeń, które czyhają na użytkowników komputera i innych urządzeń mobilnych, a także sposobów radzenia sobie z tymi zagrożeniami. Można korzystać z gotowych kształtów i nalepek. Liczy się pomysł i estetyczne wykonanie. Praca ma być wydrukowana i podpisana.

6. Pomysł ma być oryginalny, a nie skopiowany z internetu.

7. Nagrody będą przyznawane indywidualnie.

8. Do prac należy dołączyć:

• metryczkę pracy zawierającą następujące dane: imię i nazwisko autora pracy, klasa (lub wiek dziecka), imię i nazwisko nauczyciela, dane adresowe szkoły, placówki (zał.1)
  • oświadczenie rodziców (opiekunów) ucznia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (zał.2).

BRAK ZGÓD NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH  UNIEMOŻLIWIA UDZIAŁ W KONKURSIE !

IV. Termin i miejsce nadsyłania prac

Prace należy dostarczać do 8 listopada 2019 r., osobiście do sekretariatu szkoły bądź świetlicy lub wysyłając na adres:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Żeromskiego w Redzie

ul. Brzozowa 30, 84-240 Reda

V. Rozstrzygnięcie konkursu

Jury wybierze najciekawsze prace indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych, ilustrujące najlepiej temat przewodni. Spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia. Jury dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę: zgodność z tematem, oryginalność, jakość wykonanych prac.

VI. Ogłoszenie wyników

Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione mailowo o godzinie uroczystości. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 25 listopada 2019 r. na Gali, zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie.

VII. Publikacja prac

Wybrane przez jury prace umieszczone zostaną na wystawie (20 listopada 2019 r.), którą będzie można obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywania nadesłanych prac konkursowych w ramach działalności Organizatora.

VIII. Uwagi dodatkowe

• Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

• Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).

• Wszelkie sprawy nie uwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Wszelkie pytania można kierować do Organizatorek konkursów:

Dominika Fedde, e-mail: domfedde@gmail.com

Barbara Mikuś, e-mail: bhawdio@gmail.com

Załączniki znajdują się w wersji PDF Regulaminu - poniżej.

1. Udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i jest skierowany dla uczniów klas 0-III.