Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wyjazd klasy IID na pole kukurydzy

24 września klasa IId wybrała się na wycieczkę na pole kukurydzy. Gdy dotarliśmy na miejsce każdy z uczniów otrzymał swoją mapę i ruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Zadaniem było odnalezienie poszczególnych liter tworzących wyraz LABIRYNT.

Każde dziecko miało możliwość poprowadzenia całej grupy według instrukcji tak, by odnaleźć konkretną literę lub miejsce wskazane na mapie. W wyznaczonych  miejscach, przy  atrakcjach były pytania, na które każdy mógł odpowiedzieć, pod warunkiem, że uważnie słuchał informacji przekazywanych przez mamę Fabiana, dzięki której mieliśmy okazję wybrać się w to fantastyczne miejsce. Udało się, po ok 4 km marszu w labiryncie znaleźliśmy wszystkie punkty, atrakcje oraz wyjście! Potem był czas na odpoczynek, dzieci zjadły swoje zapasy, posiliły się owocami, a następnie miały możliwość karmienia kóz, owiec i baranów. Na koniec naszego wyjazdu nastąpił czas na relaks, zabawę i sporą dawkę rozrywki: dzieci skakały i zjeżdżały w wielkim dmuchanym zamku, miały do dyspozycji mini labirynty, dużą huśtawkę oraz piaskownicę. To była bardzo udana wyprawa, szczególnie, że pogoda nam sprzyjała, było ciepło i bardzo słonecznie.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Tatara