Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

LEGO „leg godt” (baw się dobrze)

W ramach obchodów świąt nietypowych Samorząd Uczniowski zaproponował klasom 1-3 obchody Dnia LEGO, które przypadają na 28 stycznia. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas młodszych przygotowali samodzielnie budowle, które są projekcją ich bogatej wyobraźni i wszechstronnej kreatywności.

Klocki  LEGO powstały w duńskiej firmie zabawek drewnianych w 1934r. Nazwa pochodzi od skrótu utworzonego od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze). Największy zestaw klocków LEGO składa się z 5900 części i jest to słynny Tadż Mahal. Podobno co sekundę sprzedaje się na świecie 7 zestawów LEGO, a 40 miliardów cegiełek LEGO ułożonych jedna na drugiej byłoby w stanie połączyć Ziemię z Księżycem.

Co wpłynęło na taką popularność tych klocków? Odpowiedź jest prosta. Myśląc LEGO, od razu przywołują nam sie w głowie miłe wspomnienia, kto z nas nie zna popularnych serii: Duplo, Creator, Frends, Technic, City czy wiele, wiele innych. LEGO kojarzy się z dobrą zabawą i kreatywnością, jednak budowanie z kloców LEGO to również pobudzanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowej.

Tysiące kombinacji i nieograniczona swoboda pozwala na zabawę bez końca. Patrząc na zdjęcia poniżej widzimy same uśmiechnięte buzie, które są potwierdzeniem powyższych słów. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy pomysłowości i różnorodności konstrukcji.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Nauczyciele klas 1-3