Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Super czytelnicy miesiąca maja

To już po ostatni raz w tym roku szkolnym mogliśmy poznać Super Czytelników miesiąca.

W maju taki tytuł otrzymali:

W KLASACH 1- 3:

Gwiazda Tymoteusz kl.IB

Rojek Jakub kl.IIIA

Rompca Lena kl.IIB

Kondeja Maria kl.IB

Czapiewska Sara kl.IIA

W KLASACH 4 - 8:

Sosnowski Adam kl. VID

Zadrożny Jakub kl. VID

Dolecki Jakub kl.VIB

Miło nam gościć w bibliotece takich Super Czytelników. Spójrzcie na pewne działanie matematyczne. Jeżeli czytamy przez 20 minut dziennie, to w ciągu miesiąca (przy 30 dniach) jest to 600 minut, czyli 10 godzin, a w ciągu roku to 7200 minut, co daje 120 godzin obcowania z książką. To się nazywa fascynacja czytelnicza, pasja i miłość do książek. Na pewno wszystko to zaowocuje w przyszłości, bo zalety czytania książek są wielokrotne: gimnastyka mózgu, dostarczanie wiedzy i informacji, dobry temat do rozmów, poprawienie humoru i odstresowanie, rozwijanie umiejętności pisarskich, świetna i niedroga rozrywka, ćwiczenie koncentracji i skupienia, wzbogacanie języka i słownictwa, pobudzanie kreatywności, rozwija uczucia i zdolność do empatii, dobrze wpływa na pamięć, jest oknem na świat, wprowadza do nieznanego - fantastycznego świata, stawia pytania pobudzające do dalszych przemyśleń. To dużo zalet, ale na pewno nie wszystkie.

Chińskie przysłowie mówi, że: ,, Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni."

Na pewno spotkamy się w bibliotece w przyszłym roku szkolnym i poznamy nowych

Super Czytelników. Do zobaczenia.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska