Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, przypadającym 25 listopada, biblioteka przygotowała dla uczniów z klas młodszych klika atrakcji. Dzieci mogły ze specjalnie przygotowanej wystawki wypożyczać książki, których bohaterami są misie.

Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach misiowych, podczas których pani bibliotekarka czytała im historie o Paddingtonie, Uszatku czy Puchatku, a bohaterowie książek byli obecni na lekcjach. Pierwszoklasiści wykonywali również prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na tablicach. Uczniowie z klas 2 – 3 mogli wziąć udział w konkursie pod hasłem „Mój ulubiony miś”, w którym należało opisać swojego ulubionego misia tego domowego lub będącego bohaterem książki lub filmu. Na konkurs wpłynęły 44 prace, które oceniła komisja w składzie: Anna Zwierzycka – Richert, Izabela Jarzębska – Pawłowska i Teresa Dopke. I miejsce zdobyły: Maria Kondeja z 2b i Amelia Rotkiewicz z 3d. Na II miejscu znalazła się Agata Kofluk z 2c, a III miejsce otrzymali: Amelia Skurtys z 3b i Robert Szymański z 2b. Przyznano również 10 wyróżnień, które otrzymali: Lena Rompca z 3a, Maksym Berezovyi z 2a, Dorota Pionke z 2a, Nikodem Szymański z 2a, Lena Stolarczyk z 3a, Tymon Kujawski z 2a, Dominik Szcześniak z 2a, Grzegorz Zenka z 2a, Zofia Malec z 3a, Nikola Tryba z 2c.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy przytulnego misiowego dnia nie tylko w listopadzie.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke