W bibliotece przed świętami

W bibliotece już świąteczna atmosfera. Zagościła choinka i Mikołaj z ciekawą propozycją książek o tematyce świątecznej czeka na każdego, kto zajrzy do biblioteki. 6 grudnia świętowaliśmy mikołajki w taki sposób, że każdy czytelnik, który wypożyczył książkę otrzymywał do niej słodki dodatek.

Nadal trwa akcja pod tytułem ,,I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Chcesz nim zostać? Podaruj bibliotece książkę, jedną lub więcej. Może już z nich wyrosłeś, lub przeczytałeś i chętnie oddasz, żeby inni mogli ją przeczytać. Otrzymasz za to pochwałę do dziennika.

Od 6 grudnia, każdego dnia, następuje w bibliotece losowanie kart czytelniczych uczniów, którzy danego dnia wypożyczyli książkę. Wylosowani czytelnicy otwierają okienko w adwentowym kalendarzu, który został zawieszony w bibliotece i odlicza czas do świąt, a szczęśliwiec otrzymuje słodką niespodziankę. Biblioteka czeka na wszystkich z ciekawymi propozycjami książkowymi, które na pewno będą stanowiły doskonały relaks przedświąteczny i poświąteczny.

Życzymy Wam Wesołych Świąt i pięknych książek pod choinką.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska